Diverse

ANA ȘI ANAD ÎMPREUNĂ PENTRU UN MEDIU COMPETIȚIONAL CU ȘANSE EGALE

COMUNICAT DE PRESĂ

Astăzi, la sediul ANAD, a avut loc semnarea protocolului de colaborare între Agenția Națională Antidrog și Agenția Națională Anti-Doping.

Prin acest demers, cele două instituții vor asigura sportivilor care încalcă reglementările anti-doping prin utilizarea substanțelor de abuz posibilitatea includerii în programe de reabilitare și reducerea perioadei de suspendare de la 3 luni la o lună, dacă acest consum a avut loc în afara competiției.

De asemenea, în cadrul acestui protocol vor fi desfășurate proiecte, campanii și activități comune pentru realizarea scopului și obiectivelor Strategiei Naționale Antidrog și ale Strategiei Naționale Anti-Doping, precum și ale Planurilor de acțiune aferente acestora.

COMPARTIMENTUL RELAŢII PUBLICE

Related posts

Trăiască veșnic duhul lui Iancu!

GT Post

Raritățile Licitației de Istorie de miercurea viitoare: de la Alexandru Ioan Cuza la Horia Sima

GT Post

„Ce-ți doresc eu ție, dulce… poezie”

GT Post

Targul de Carte pentru Copii si Tineret la Biblioteca Judeteana Valcea 5 – 7 decembrie 2022

GT Post

De m-aș fi iubit

GT Post

COMEMORAREA EROULUI-AVIATOR TUDOR GRECEANU, LA CIMITIRUL BELLU DIN BUCUREȘTI

GT Post

Lasă un comentariu

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy