Diverse

ANA ȘI ANAD ÎMPREUNĂ PENTRU UN MEDIU COMPETIȚIONAL CU ȘANSE EGALE

COMUNICAT DE PRESĂ

Astăzi, la sediul ANAD, a avut loc semnarea protocolului de colaborare între Agenția Națională Antidrog și Agenția Națională Anti-Doping.

Prin acest demers, cele două instituții vor asigura sportivilor care încalcă reglementările anti-doping prin utilizarea substanțelor de abuz posibilitatea includerii în programe de reabilitare și reducerea perioadei de suspendare de la 3 luni la o lună, dacă acest consum a avut loc în afara competiției.

De asemenea, în cadrul acestui protocol vor fi desfășurate proiecte, campanii și activități comune pentru realizarea scopului și obiectivelor Strategiei Naționale Antidrog și ale Strategiei Naționale Anti-Doping, precum și ale Planurilor de acțiune aferente acestora.

COMPARTIMENTUL RELAŢII PUBLICE

Related posts

Istoricul polonez Adam Burakowski: După 1989, societatea românească a pierdut cel mai mult. A câştigat nomenclatura

GT Post

Copiii emigranților români, între Italia și România. Modele de integrare, bune practici și dificultăți

GT Post

Petre Țurlea: „Nicolae Iorga. O viață pentru neamul românesc”

Ionela van Reez-Zota

OKTOBERFEST KRONSTADT

GT Post

Spectacolul „Caravaggio” va fi prezentat în cadrul BUKFESZT, ediția a II-a

GT Post

De “Ziua Iei”, cămăși tradiționale românești, admirate și premiate de tineri italieni

GT Post

Lasă un comentariu

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy